wynajem osuszaczy

Wilgoć technologiczna (budowlana)

Znacząco krótsze terminy realizacji projektów, oraz większe tempo prac remontowych i budowlanych ujawniły nie występujący dotychczas w Polsce problem. Jest to wilgoć budowlana (zwana również technologiczną). Bardzo często trzeba się z nią szybko uporać w nowo wybudowanych lub remontowanych budynkach.

Osuszanie w trakcie budowy jest jednak traktowane jako usługa dodatkowa. Czasu koniecznego na dokładne wysuszenie mieszkania nie bierze się pod uwagę w planie budowy, dlatego należy w miarę możliwości naj najbardziej go skrócić. Próby pozbycia się wilgoci za pomocą nagrzewnic są nieskuteczne - efekt osuszania jest bowiem wtedy tylko pozorny a woda wnika głębiej w materiały.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wynajem osuszaczy kondensacyjnych: dzięki nim szybko pozbędziesz się wilgoci budowlanej i przyspieszysz pracę.

Wilgoć technologiczna skutkuje częstym wstrzymywaniem prac, które chcemy już zakończyć. Jak wiadomo duże ilości wody używane są przy pracach wykończeniowych takich jak wylewki, tynkowanie czy kładzenie gładzi szpachlowych. Niestety, naturalne wyschnięcie kilkudziesięciu litrów wody w krótkim czasie jest niemożliwe. Dlatego przeważnie pomimo zakończenia prac wilgoć budowlana wciąż zalega w budynku.

Aby się jej szybko pozbyć wskazane jest użycie osuszaczy kondensacyjnych. Są one stosowane od wielu lat na całym świecie. Efekty pracy urządzenia doskonale widoczne są na schnących w szybkim tempie ścianach i posadzkach oraz w zbiorniku gromadzącym wodę. Osuszanie odbywa się metodą bezinwazyjną, co oznacza że osuszacz nie ingeruje w budynek.

Korzyści płynące z wynajęcia osuszaczy to:

Krótka (30 sekund) prezentacja oferty:

pytania
wycena