wynajem osuszaczy

Osuszacz powietrza

Jest wiele urządzeń, których przeznaczeniem jest usuwanie wilgoci. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem osuszaczy powietrza oraz innych urządzeń biorących udział w procesie redukcji wilgoci. Dzięki dużej ilości sprzętu różniącego się parametrami i mocą możemy przedstawić ofertę dopasowaną do indywidualnego zapotrzebowania i możliwości finansowych klienta, dbając jednocześnie, aby proces osuszenia był skuteczny.

Rodzaje osuszaczy powietrza

Osuszacze powietrza dzielimy na kondensacyjne oraz adsorpcyjne. Ich zasada działania jest inna, jednak skutek taki sam: osuszanie pomieszczeń poprzez osuszanie powietrza. Osuszając powietrze, osuszacze te znacznie przyspieszają odparowywanie wilgoci z podłóg, ścian i innych materiałów.

Dlatego urządzenia te są często również znane jako osuszacze wilgoci. Usuwają one wilgoć w całego pomieszczenia poprzez przyspieszenie procesu odparowywania. Jest to metoda bezinwazyjna i naturalna, tylko znacznie przyspieszona. Dlatego osuszanie tymi urządzeniami jest bezpieczne.

Tym sposobem usunięcie wilgoci z powietrza osusza całe pomieszczenie. Kolejną nazwą, pod którą kryje się to samo urządzenie, to odwilżacz powietrza. Nazwa ta ma związek z jego zasadą działania.

Osuszacz przemysłowy

Ze względu na wysoką wydajność osuszacze powietrza znajdują swoje zastosowanie w przemyśle. Oferujemy urządzenia o wysokiej wydajności, co umożliwia osuszenie dużych pomieszczeń jak hale produkcyjne czy magazyny. Dlatego nasza oferta skierowana jest również do firm.

Osuszacz domowy

Osuszacze powietrza sprawdzają się do użytku domowego. Umożliwiają usunięcie wilgoci w wilgotnym mieszkaniu. Długotrwała wilgoć może doprowadzić do rozwoju szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów. Do użytku domowego stosuje się również pochłaniacze wilgoci.

Pochłaniacz wilgoci

Pochłaniacze wilgoci są niewielkimi urządzeniami o ograniczonej wydajności. Stosujemy je do utrzymywania stałego poziomu wilgoci w niewielkich pomieszczeniach. Ze względu na wydajność na poziomie litra wody w przeciągu kilku dób, nie nadają się one do osuszania.

Elektryczny pochłaniacz wilgoci

Najbardziej efektywnymi pochłaniaczami wilgoci są pochłaniacze elektryczne. Granica pomiędzy elektrycznymi pochłaniaczami wilgoci a osuszaczami jest dość umowna. Przyjmuje się jednak, że rozróżnia się te urządzenia na podstawie ich wydajności. Elektryczne pochłaniacze wilgoci mają wydajność na poziomie maksymalnie około pięciu litrów, osuszacze powietrza zaś kilkadziesiąt lub nawet kilkaset litów wody na dobę.

Osuszacze budowlane

Dysponujemy również specjalnymi osuszaczami budowlanymi. Zasada ich działania jest taka sama, posiadają one jednak dodatkowe filtry i wzmocnienia. Dzięki temu są odporne na pyły i trudne warunki, które mogą zdarzyć się podczas prac remontowych oraz budowlanych.

Osuszacze kondensacyjne

Osuszacze kondensacyjne skraplają wodę znajdującą się w powietrzu i dzięki zasadzie równowagi wilgoci osuszają wilgotne pomieszczenia wyciągając wodę ze ścian, podłóg, sufitów i innych powierzchni.

Oferujemy Państwu wynajem wysokowydajnych urządzeń najwyższej jakości: wielokrotnie sprawdzone modele firm Master, Oasis oraz Atica. Osuszacze posiadają różną wydajność, uwzględniając uzyskane od Państwa informacje na temat źródła wilgoci oraz powierzchni do osuszenia dobierzemy odpowiedni zestaw, aby osuszenie przebiegło szybko i sprawnie.

Ponieważ na wydajność urządzenia tego typu wpływ mają takie czynniki jak temperatura oraz cyrkulacja powietrza, w niektórych sytuacjach warto zastosować dodatkowo wentylatory lub nagrzewnice. Oferujemy również wynajem tych urządzeń, jeśli zajdzie potrzeba wsparcia pracy osuszacza.

Zarówno wentylatory, jak i nagrzewnice wypożyczamy również niezależnie od osuszaczy, więc jeśli są tym Państwo zainteresowani, to istnieje również taka możliwość.

Jesteśmy w stanie zapewnić konkurencyjne ceny oraz atrakcyjne rabaty, więc jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą: zapraszamy do kontaktu.

Krótka (30 sekund) prezentacja oferty:

pytania
wycena