iv>

wynajem osuszaczy

Osuszanie po zalaniu

Zalanie mieszkania to nieszczęście, na które każdy może być narażony. Awaria wodociągów, pęknięcie wężyka w łazience czy gwałtowna ulewa kończy się podtopieniem mieszkania. Pierwszym krokiem konieczne jest szybkie wyłączenie głównego bezpiecznika prądu i odcięcie dopływu wody. Wilgoć rozprzestrzenia się bardzo szybko, więc konieczna jest szybka reakcja.

Po odcięciu źródła wody należy jak najszybciej pozbyć się wody, która nie zdążyła wsiąknąć. W zależności od dostępnych środków możemy użyć tutaj specjalnych pomp. Możemy również zadzwonić po straż pożarną, która pomoże wypompować wodę. Po odpompowaniu wody, jeśli zostały kałuże, wycieramy je.

Jeśli mieszkanie jest ubezpieczone, przed rozpoczęciem osuszania po zalaniu, należy zrobić zdjęcia i opis uszkodzonego wyposażenia, zalanych pomieszczeń i szkód wyrządzonych przez wodę.

Gdy już źródło wody jest odcięte i udało nam się pozbyć zalegającej wody, konieczne jest osuszenie wilgoci, która wsiąknęła w ściany i podłogi. W zależności od konstrukcji mieszkania, typu zalania, ilości wody i innych czynników należy dobrać odpowiednie metody osuszania.

Jeśli woda nie dotarła do warstw izolacji, wystarczy zastosować osuszacze kondensacyjne, lub adsorpcyjne (jeśli temperatura jest niska). Jeśli zalaniu uległy panele lub deski podłogowe przed rozpoczęciem osuszania należy je zerwać, aby umożliwić odparowywanie wilgoci w strefie zalania. Bywa jednak, że woda dostanie się do warstwy izolacji. Wtedy konieczne jest zastosowania osuszania podposadzkowego.

Dzięki odpowiedniemu doborowi urządzeń proces osuszania jest skuteczny i szybki a niebezpieczeństwo rozprzestrzenia się wilgoci i powstanie w związku z tym szkód wtórnych ograniczone.

Osuszanie osuszaczami jest metodą bezinwazyjną, co oznacza, że nie ma konieczności ingerencji w konstrukcję budynku. Jeśli zastosujemy osuszanie podposadzkowe konieczne jest wykonywanie odwiertów, którymi nastąpi wyciągnięcie wody i wilgoci spod warstw izolacji.

Przygotowujemy dokumentację dla ubezpieczyciela, który pokrywa koszty osuszenia i zużytego przez urządzenia prądu. Przygotowujemy kosztorys osuszenia, opis zdarzenia oraz pomiary wilgotności przed i po osuszeniu.

Krótka (30 sekund) prezentacja oferty:

pytania
wycena