wynajem osuszaczy

Osuszanie piwnic

Wilgoć w piwnicy najpierw pojawia się na ścianach a jej skutkiem jest rozwój pleśni i grzybów, oraz towarzyszący mu nieprzyjemny zapach. Jest do dość powszechny problem a jedynym sposobem aby się go pozbyć jest osuszenie piwnicy.

Jest kilka możliwych przyczyn wzrostu poziomu wilgoci w piwnicy. Często jest ona skutkiem braku odpowiedniej izolacji poziomej lub pionowej. Również jeśli izolacja jest zużyta lub nieodpowiednio dobrana, woda zaczyna przedostawać się z gruntu. Inną przyczyną może być awaria instalacji kanalizacyjnej lub instalacji wodnej.

Z rur wylewa się wtedy do piwnicy duża ilość wody, której należy się pozbyć. Po opróżnieniu piwnicy z zalegającej wody, za pomocą osuszacza możemy pozbyć się reszty wilgoci która wniknęła do ścian i podłoża. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku powodzi lub gwałtownej burzy.

Metodę osuszenia piwnicy należy dobrać indywidualnie w zależności od przyczyny pojawienia się wilgoci. Inaczej postępujemy w przypadku awarii, powodzi lub zalania a inaczej jeśli wilgoć jest wynikiem długotrwałego procesu.

W drugim przypadku tylko wymiana izolacji zapewni nam pozbycie się wilgoci na dobre. Wcześniej jednak za pomocą osuszacza kondensacyjnego w przeciągu kilku dni usuniemy ze ścian, sufitu i podłogi wodę, która zdążyła zgromadzić się tam przez ostatnie kilka miesięcy lub lat.

Po gruntownym osuszeniu, aby uniknąć nawrotów wilgoci powinniśmy zdecydować się na remont izolacji oraz uszczelnienie murów. Jeśli tego nie zrobimy, po kilku miesiącach (lub latach - w zależności od stanu izolacji) konieczne będzie ponowne osuszenie piwnicy.

Proces osuszania wygląda inaczej jeśli woda w piwnicy pojawiła się gwałtownie w wyniku awarii instalacji wodnej lub kanalizacyjnej, powodzi lub gwałtownej burzy. Najpierw konieczne jest odpompowanie lub zebranie za pomocą wiader zalegającej wody. Gdy już uda nam się jej pozbyć, następnym krokiem jest użycie profesjonalnego osuszacze powietrza.

Za jego pomocą osuszanie przebiega szybko i skutecznie - urządzenie odciągnie z murów i podłoża kilkanaście do kilkudziesięciu litrów wody na dobę. Potrzebny do całkowitego osuszenia czas zależy od takich czynników jak wielkość pomieszczenia czy stopień jego zawilgocenia.

Aby przyspieszyć cały proces można pomocniczo zastosować nagrzewnicę oraz wentylator. Nagrzewnica podniesienie temperaturę powietrza a wentylator zwiększy cyrkulację powietrza, co pozwoli na szybsze pozbycie się wilgoci.

Krótka (30 sekund) prezentacja oferty:

pytania
wycena