wynajem osuszaczy

Wilgoć w mieszkaniu

Jak pozbyć się nadmiernej wilgoci w mieszkaniu? To pytanie zadaje sobie wiele osób borykających się z tym problemem. Optymalny poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu wynosi około 40 do 60%. Tak więc mieszczące się w tych granicach ilość wilgoci, jest jak najbardziej naturalna. Jeśli jednak ten poziom jest przekroczony, pojawiają się problemy. Wilgotne środowiska powoduje rozwój grzybów i bakterii. Dlatego z tym problemem należy się bezwzględnie uporać. Bardzo ważne jest ustalenie jej źródła, to pomoże nam pozbyć się wilgoci w mieszkaniu.

Często nowe budynki są oddawane do zamieszkania zbyt wcześnie. Wylewki, ściany i inne elementy potrzebują określonego czasu, aby wyschnąć po zakończonych pracach. Jeśli ten czas jest zbyt krótki, wilgoć szybko zaczyna pojawiać się w niedosuszonym mieszkaniu.

Nadmierna wilgoć może pojawić się w mieszkaniu od wewnątrz lub z zewnątrz. Ta pierwsza, oprócz wymienionego wcześniej dosychania budynku, pojawia się w wyniku codziennego gotowania, prania czy mycia. Wilgoć taka jest usuwana z mieszkania dzięki wentylacji. Jeśli wilgoć pojawia się w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka, prawdopodobnie spowodowane jest to niesprawną wentylacją (nieudrożnione lub zbyt krótkie kanały wentylacyjne).

Przy problemach z wentylacją w mieszkaniu konieczna jest jej naprawa lub usprawnienie jej działania. Do tego czasu należy zapewnić w miarę możliwości odpowiedni ruch powietrza z mieszkania na zewnątrz i odwrotnie. Obecnie w mieszkaniach stosuje się plastikowe, szczelne, nieprzepuszczające powietrza okna. Dlatego ważne jest wietrzenie mieszkania, również w sezonie zimowym. W kuchni warto zaopatrzyć się w okap. Bardzo ważne jest również to, aby nie zatykać kratek wentylacyjnych np. w łazience. Uniemożliwi to przepływ powietrza, nasilając problem wilgoci, a co najważniejsze może doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla.

Jeśli wilgoć dostaje się do mieszkania z zewnątrz, jest to niestety poważniejszy problem. Doraźne osuszenie zlikwiduje problem na kilka miesięcy, jednak aby problem nie wrócił konieczne jest wykonanie prac naprawczych. Przyczyną wilgoci może być brak izolacji fundamentów (oraz jej zużycie lub niewłaściwe wykonanie), nieocieplone ściany, błędy w konstrukcji dachu lub okien.

Środkiem doraźnym przy małym przekroczeniu poziomu wilgotności mogą być pochłaniacze wilgoci. Specjalne urządzenie bazujące na wkładzie z substancją higroskopijną (wyłapującą wilgoć). Są w stanie wchłonąć z powietrza pewną ilość wody. Wkład wymienia się co kilka miesięcy.

Takie rozwiązanie jednak nie eliminuje źródła problemu. Jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru wilgoci skutecznie, konieczne będzie ustalenie źródła wilgoci i podjęcie napraw mających na celu odcięcie tego źródła. Dodatkowo zastosowanie osuszaczy pomoże nam pozbyć się wilgoci z mieszkania która zastała się w ścianach, sufitach i podłogach.

Jednoczesne zastosowania osuszania i odcięcie źródła wilgoci pozwoli pozbyć się problemu nadmiaru wilgoci w mieszkaniu trwale i skutecznie. Osuszacze skraplają, czyli kondensują wodę z powietrza, a osuszając powietrze przyspieszają parowanie ścian, murów i zawilgoconych miejsc. Proces trwa do momentu uzyskania pożądanego, normalnego poziomu wilgoci. W zależności od poziomu zawilgocenia mieszkania trwa to przeważnie 2-3 tygodnie. Jest to bezinwazyjna technika osuszenia mieszkania, bez konieczności robienia nawiertów lub innej ingerencji w budynek.

Krótka (30 sekund) prezentacja oferty:

pytania
wycena