wynajem osuszaczy

Budowa osuszacza

Osuszacze kondensacyjne są idealnymi urządzeniami do pozbycia się wilgoci z zalanych lub wilgotnych pomieszczeń. Proces ten przebiega bezinwazyjnie, bezpiecznie i znacznie szybciej niż nagrzewając i wietrząc pomieszczenie. Wentylatory i nagrzewnice mogą być jednak pomocne: służą jako wsparcie dla osuszacza przyspieszając cały proces.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta: po włączeniu go wystarczy tylko co kilka godzin wylać wodę gromadzącą się w specjalnym zbiorniku.

Zdecydowanie najważniejszym elementem osuszacza powietrza typu kondensacyjnego jest sprężarka. Jest ona odpowiedzialna za skroplenie pary wodnej. Dzięki temu procesowi wilgotność powietrza spada w szybkim tempie.

Sprężarka jest odpowiedzialna za przepływ przez cały układ czynnika chłodniczego. Wraz ze wzrostem ciśnienia rośnie również temperatura. Czynnik przepływa do skraplacza w którym zostaje schłodzony. Powietrze opływające skraplacz studzi czynnik, który pod wpływem ciśnienia i szybkiemu spadkowi temperatury zostaje skroplony.

Po zmianie stanu skupienia w ciekły czynnik kierowany jest i przepływa przez filtr odwadniacza. Jego zadaniem jest pochłanianie pary wodnej. Skondensowana ciecz transportowana jest do zaworu rozprężnego. Tam w skutek dużych oporów przepływu powstaje duża różnica ciśnień. W wyniku tego procesu czynnik rozpręża się a następnie paruje w parowniku.

W trakcie tego procesu następuje spadek temperatury oraz ciśnienia, co skutkuje przejmowaniem przez czynnik ciepła z powietrza. Temperatura powietrza spada poniżej tzw. punktu rosy, co za tym idzie para wodna z powietrza zostaje skondensowana na parowniku. Następnie sprężarka znów zasysa czynnik w postaci gazowej i dzięki temu cały cykl powtarza się.

Krótka (30 sekund) prezentacja oferty:

pytania
wycena