wynajem osuszaczy

Osuszanie wentylatorem

Jednym ze sposobów osuszania jest wentylacja pomieszczeń dmuchawami lub wentylatorami. Zapewniają one dużą cyrkulację powietrza przyspieszając pracę osuszaczy. Wciągają one wilgotne, a po skropleniu wilgoci wypuszczają suche powietrze. Poprzez zwiększenie przepływu powietrza przez urządzenie, zwiększa się ilość wilgoci skroplona przez osuszacz i wszystkie mokre powierzchnie w pomieszczeniu wyschną szybciej. Wentylatory przyspieszają również parowanie, wspomagając tym samym osuszanie.

Wsparcie w postaci wentylatora lub dmuchawy jest bardzo przydatne w czasie prowadzenia prac osuszających. Proces osuszania przebiegnie jeszcze szybciej przy odpowiednim skierowaniu strumienia powietrza w stronę trudno dostępnych miejsc. Przyspieszy to osuszanie budynku o około 35%.

Zestaw w postaci osuszacza i wentylatora jest w stanie szybko uporać się z wilgocią znajdującą się w powietrzu. Suche powietrze ponownie nasyca się wilgocią parującą z mokrych materiałów czego efektem jest ich szybkie wysychanie.

Warto zaznaczyć że metoda ta mimo że jest bardzo szybka nie jest agresywna: przebiega bezinwazyjnie i nie stanowi zagrożenia ani dla osuszanych pomieszczeń ani dla przedmiotów. Cały proces przebiega szybko ale naturalnie. Ogranicza to również szkodliwy wpływ wilgoci.

Są pewne przypadki: na przykład podczas wylewek, gdy wilgoć w powietrzu nie rozkłada się równomiernie lecz ulega pewnemu rozwarstwieniu. Powietrze przy wilgotnym miejscu jest mocno nasycone wilgocią, gdzie indziej zaś jest suche. Zaletą osuszacza jest to, że ma on wbudowany wentylator zapewniający przepływ powietrza. Jednak w niektórych sytuacjach zastosowanie dodatkowych – dużych wentylatorów może okazać się niezwykle pomocne.

Po skierowaniu warstwy wilgotnego powietrza w kierunku osuszacza, ilość skroplonej wody w krótkim czasie znacząco wzrasta. W tym samym czasie podmuch suchego i cieplejszego powietrza w kierunku mokrych powierzchni skutecznie je osusza. Podobnie jak silny wiatr który bez względu na temperaturę szybko osusza wszelkie powierzchnie.

W niektórych przypadkach podniesienie temperatury podczas osuszania jest niewskazane. Przykładem są tutaj tynki gipsowe. Świetnym rozwiązaniem jest wtedy użycie wentylatora: przyspieszy on osuszanie bez podnoszenia temperatury.

Dostępne wentylatory mają możliwość wybrania jednego z trzech stopni siły wydmuchu. Regulacja ta pozwala dostosować jego pracę do naszych potrzeb. Wpływ na moc urządzenia ma wielkości pomieszczenia i przeznaczenia wentylatora.

Stosowanie wentylatorów przynosi wiele korzyści ponieważ:

Krótka (30 sekund) prezentacja oferty:

pytania
wycena